image_not_found

Systemy klimatyzacji ARV


  • Marka:AUX

System klimatyzacji ARV6

ARV6 to system najnowszej generacji od AUX. Wysoko zaawansowane technologicznie urządzenia są idealnym rozwiązaniem zarówno dla obiektów komercyjnych, biurowych, hotelowych, jak i budynków mieszkalnych (ARV6 Mini). Szeroki wachlarz jednostek wewnętrznych oraz modułów zewnętrznych, z których można budować układy o mocy do 246 kW, umożliwia wybranie odpowiedniego rozwiązania dla danego obiektu oraz realizację każdej, nawet najbardziej nietypowej i wymagającej instalacji.

ZDROWIE

Wytrzymały filtr powietrza
Filtr powietrza jednostki wewnętrznej można łatwo zdemontować i wyczyścić. Filtr jest odporny na wielokrotne czyszczenie, co znacznie przedłuża jego żywotność.

Funkcja samooczyszczania
Dzięki funkcji kompleksowego samooczyszczania, wnętrze klimatyzatora jest utrzymywane w czystości, poprzez eliminowanie wilgoci oraz hamowanie rozwoju bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów na wymienniku ciepła. Gwarantuje to czyste i bezpieczne otoczenie dla użytkowników

KOMFORT

Funkcja „Anti-Cold-Air”
W przypadku rozpoczęcia pracy w trybie ogrzewania, wentylator jednostki wewnętrznej pracuje na najniższej prędkości, aby uniknąć nawiewu zimnego powietrza. Prędkość nawiewu jest automatycznie zwiększana wraz ze wzrostem temperatury parownika, aż do zadanej wielkości.

Szybkie chłodzenie / ogrzewanie
Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej, układ klimatyzacyjny może w krótkim czasie po starcie osiągnąć pełną wydajność i zapewnić szybkie otrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu.

Automatyczny ruch żaluzji „Auto-Swing”
Żaluzje powietrza w jednostce wewnętrznej poruszają się automatycznie w płaszczyźnie poziomej – w prawo i w lewo (swing poziomy) lub w płaszczyźnie pionowej – w górę i w dół (swing pionowy), zapewniając równomierną dystrybucję nawiewanego powietrza do pomieszczenia.

Włączanie wyświetlacza
Po naciśnięciu przycisku „Dimmer” na sterowniku, wyświetlacz na przednim panelu jednostki wewnętrznej zostanie wyłączony.

Funkcja „Follow me”
Czujnik temperatury wbudowany w sterowniku bezprzewodowym umożliwia pomiar temperatury, jaka w danym momencie panuje w klimatyzowanym wnętrzu. Wynik pomiaru przesyłany jest do jednostki wewnętrznej, po czym klimatyzator automatycznie dostosowuje parametry pracy do warunków panujących w pomieszczeniu.

Szybkie chłodzenie / ogrzewanie
Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej, układ klimatyzacyjny może w krótkim czasie po starcie osiągnąć pełną wydajność i zapewnić szybkie otrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu.

Niezależne osuszanie
Dzięki funkcji niezależnego osuszania klimatyzator może obniżyć poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu do optymalnej wartości, zwiększając poczucie komfortu użytkowników.

Funkcja nawiewu 3D
Automatyczny ruch żaluzji w płaszczyźnie pionowej i poziomej, umożliwia szybkie rozprowadzenie powietrza we wszystkich kierunkach.

Tryb cichej pracy
W trybie cichej pracy jednostka wewnętrzna klimatyzatora pracuje ze zredukowanym poziomem ciśnienia akustycznego, zapewniając komfortowe warunki w pomieszczeniu bez zbędnego hałasu.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Technologia sterowania sinusoidalnego 180°
Sprężarka inwerterowa DC wykorzystuje technologię sterowania sinusoidalnego 180˚, która zapewnia płynną pracę silnika i znaczący wzrost wydajności w porównaniu z tradycyjną technologią. Wpływa dodatkowo na niższy poziom hałasu emitowanego przez jednostki zewnętrzne.

Tryb pracy nocnej
Po włączeniu funkcji snu, urządzenie podczas dwóch pierwszych godzin pracy w trybie chłodzenia podnosi nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę (w trybie ogrzewania obniża temperaturę w tym samym tempie). Przez 5 następnych godzin utrzymuje osiągniętą temperaturę na stałym poziomie, po czym klimatyzator wyłącza się. Zapewnia to najwyższy komfort podczas nocnego wypoczynku oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.

Technologia inwerterowa DC
Sterowanie DC, sprężarka DC, wentylator jednostki wewnętrznej i zewnętrznej DC. Zastosowanie technologii inwerterowej pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu z urządzeniami standardowymi.

Lamele powlekane warstwą hydrofilową
Lamele pokryte warstwą hydrofilową zwiększają wydajność o 10% i poprawiają prędkość kondensacji.

NIEZAWODNOŚĆ

Funkcja autodiagnostyki
Urządzenie monitoruje nieprawidłowe działanie i wyłącza się w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej (lub na sterowniku przewodowym) pojawia się kod błędu informujący o rodzaju usterki, co znacznie ułatwia czynności serwisowe.

Inteligentne odszranianie
Inteligentny system odszraniania zapewnia niemal nieprzerwaną pracę klimatyzatora w trybie grzania. Tryb odszraniania uruchamiany jest jedynie wówczas, gdy jest to niezbędne i tylko na czas wymagany do odszronienia wymiennika, co pozwala na bardziej efektywną pracę jednostki w czasie ogrzewania pomieszczenia.

Konstrukcja odporna na szronienie
Unikalna konstrukcja wymiennika sprawia, że temperatura na obudowie jest wyższa co zapobiega gromadzeniu się wody z procesu rozmrażania, zwiększając wydajność wymiany ciepła i eliminując problem odpływu wody.

Ognioodporna skrzynka elektryczna
Urządzenie zostało wyposażone w skrzynkę elektryczną o wysokiej ognioodporności, co zapobiega możliwości wystąpienia pożaru w przypadku zwarcia instalacji wewnątrz skrzynki.

Chłodzenie w niskich temperaturach
Najwyższej klasy podzespoły, takie jak wysokowydajna sprężarka i dobrej jakości wymiennik ciepła, zapewniają niezawodną pracę klimatyzatora w trybie chłodzenia nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej.

Grzałka karteru sprężarki
Dodatkowy pas grzewczy, podnosi temperaturę oleju sprężarki w zimie i zapobiega zamarzaniu wody, zwiększając wydajność wymiany ciepła.

Złocone lamele wymiennika
Unikalna, złota powłoka na powierzchni wymiennika ciepła skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i poprawia wydajność pracy jednostki. Efektywnie chroni także powierzchnię wymiennika przed korozją, przedłużając żywotność urządzenia.

WYGODA

Programator czasowy 24H
Funkcja programatora czasowego umożliwia użytkowanikowi ustawienie dokładnego czasu automatycznego włączenia i wyłączenia klimatyzatora.

Dwustronne odprowadzenie skroplin
Możliwość podłączenia instalacji odprowadzającej skropliny zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej co znacznie ułatwia montaż.

Zmywalny filtr powietrza
Filtr powietrza jednostki wewnętrznej można łatwo zdemontować i wyczyścić pod bieżącą wodą, co pozwala na zachowanie wysokiej wydajności urządzenia i jakości nawiewanego powietrza.

Wbudowana pompka skroplin
Urządzenie zostało wyposażone w pompkę skroplin o dużej wysokości podnoszenia.

Cyfrowy wyświetlacz
Cyfrowy panel wyświetlacza pokazuje w jakim aktualnie trybie pracuje urządzenie. Parametry takie jak temperatura pomieszczenia czy tryb pracy wyświetlane są na bieżąco w przejrzysty sposób.

Automatyczny restart
W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając zadany wcześniej tryb pracy.

STEROWANIE

Sterownik bezprzewodowy
Bezprzewodowy pilot umożliwia zdalne sterowanie pracą klimatyzatora – włączanie i wyłączanie urządzenia oraz wybór ustawień i funkcji, między innymi trybu pracy, temperatury nawiewu, prędkości wentylatora, czy kierunku nawiewu.

Sterownik centralny
Sterownik centralny umożliwia sterowanie pracą wielu systemów klimatyzacji. Można dzięki niemu kontrolować działanie większej ilości jednostek wewnętrznych.

Sterownik przewodowy
Sterownik przewodowy instalowany jest na ścianie w pomieszczeniu, w którym znajduje się klimatyzator. Pozwala w łatwy i wygodny sposób sterować pracą jednostki.

Moduł sterowania Wi-Fi
Moduł WiFi pozwala na sterowanie pracą klimatyzatora z poziomu smartfona, tabletu lub komputera podłączonego do internetu, z dowolnego miejsca na świecie.

Pliki do pobrania

system-klimatyzacji-arv-aux.pdf