image_not_found

Pompa ciepła ECO THERMA ANDE


  • Marka:Sevra

Zadaniem pomp ciepła ANDE  jest współpraca z szeroką gamą odbiorników ciepła takich jak: grzejniki, instalacje podłogowe itp. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przy niewielkim udziale energii elektrycznej oddaje je do budynku. Pompa ciepła ANDE  w 75% korzystają z darmowej energii z powietrza, a energia elektryczna jest wykorzystywana jedynie w 25%. Pompa ciepła stanowi jeden z najbardziej opłacalnych oraz proekologicznych systemów ogrzewania i stanowi przyszłość ogrzewania w nowoczesnym budownictwie.

Pompy ciepła ANDE to:
• wysoka klasa energetyczna A+++
• rozwiązania dla ekologii
• energooszczędne i niezawodne urządzenia
• długi okres wsparcia posprzedażowego
• współpraca z największymi hurtowniami w całej Polsce
• ciche, zapewniające wysoki komfort
• szybka instalacja
• najwyższa jakość komponentów

Przyjazny środowisku – R32

R32 nie uszkadza warstwy ozonowej oraz ma niski współczynnik efektu cieplarnianego. W porównaniu z R410A, R32 posiada wyższą wydajność grzewczą, co zmniejsza ilość używanego czynnika chłodniczego i korzystnie wpływa na środowisko

Tryb pracy cichej

W nocy włączony jest tryb cichy, aby ograniczyć prace sprężarki i maksymalną prędkość wentylatora oraz aby zredukować hałas z zewnątrz i poprawić jakość snu użytkowników. Tryb cichy ma 2 poziomy: wyciszenie normalne i głębokie wyciszenie.

WiFi

Dzięki modułowi Wi-Fi możesz łatwo zarządzać i sterować urządzeniem zdalnie, m.in.: włączać ogrzewanie lub chłodzenia w domu na czas, w którym się w nim przebywa, a wyłączać kiedy z niego wychodzi; ustawiać temperaturę przed przybyciem do domu; przeglądać aktualne ustawienia.

Szybka gorąca woda

Gdy użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody, może włączyć szybko za pomocą sterownika przewodowego. Pompa ciepła i zbiornik wody są jednocześnie ogrzewane elektrycznie, realizując zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Tryb pracy EKO

Koszt eksploatacji pomp ciepła ANDE dzięki osiąganej najwyższej klasie energetycznej jest bardzo niski, szczególnie we współpracy z niskotemperaturowym system ogrzewania. Producent przewidział dodatkowo tryb pracy eko, który pozwala na dalsze obniżenie kosztów eksploatacji nawet o 50%. Może zasilać jednocześnie grzejniki i ogrzewanie podłogowe w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników.

Współpraca z odbiornikami ciepła

Zadaniem pomp ciepła ANDE jest współpraca z szeroką gamą odbiorników ciepła. Do głównych możemy zaliczyć:  ogrzewanie płaszczyznowe (ogrzewanie podłogowe, ścienne), grzejniki, klimakonwektory. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przy niewielkim udziale energii elektrycznej oddaje je do budynku.

Sterylizacja wody

Automatyczny program sterylizacji w temperaturze 65 stopni Celsjusza zabezpiecza użytkownika przed bakterią Legionella i eliminuje ją ze skutecznością ponad 99%. Bakteria ta pojawia się w przypadku długich przestojów w zużyciu ciepłej wody użytkowej.

Tryb wakacyjny

W trybie wakacyjnym urządzenie będzie pracować przy niższej ustawionej temperaturze w trybie ogrzewania lub CWU. Gdy użytkownik wyjeżdża na urlop, funkcja wakacyjna może być używana w zależności od temperatury zewnętrznej, aby chronić sprzęt i urządzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi zamarzaniem.

Klasa A+++

Klasa energetyczna jest ważną informacją dla użytkownika o zużyciu energii oraz efektywności energetycznej urządzenia. Przepisy zobowiązują dostawców do umieszczania na produktach etykiet zawierających dokładne oznaczenie klasy energetycznej. Pompy ciepła ANDE oferują klasę A+++ w trybie grzania, dzięki czemu urządzenia pracują z najwyższą efektywnością na rynku, wpływając na późniejsze oszczędności eksploatacyjne.

CWU Do 60°C

Pompa ANDE zapewnia produkcję ciepłej wody użytkowej o temperaturze sięgającej 60 stopni Celsjusza nawet przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych. Gdy użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody może skorzystać ze specjalnego programu, który zaspokoi potrzeby przygotowania dużego zładu ciepłej wody użytkowej.

Stała kontrola temperatury wody

Automatyka urządzenia dostosowuje pracę pompy ciepła ANDE w taki sposób, aby pokryć rzeczywiste zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w oparciu o zużycie użytkowników. Zapewnia to najwyższy komfort użytkowy oraz dba o odpowiednie zużycie energii systemu.

Wykorzystują do 80% energii odnawialnej

Pompy ciepła typu powietrze-woda cieszą się obecnie największym zainteresowaniem na rynku ze względu na wysoką opłacalność inwestycji, ich niezawodność oraz bezobsługowość instalacji. Są również jednym z najbardziej proekologicznych źródeł ciepła co korzystnie wpływa na klimat.

Najwyższa jakość komponentów

Sprężarki Panasonic i GMCC oraz technologia Full DC Inverter, znacznie zwiększają wydajność grzewczą, a oszczędność energetyczna jest o ponad 40% wyższa niż w przy w przypadku konwencjonalnych sprężarek.

Galeria