image_not_found

Czym jest C&H Multi Split?

SERIA MULTI

Systemy Multi marki C&H z technologią inwerterową są najbardziej zaawansowanymi pompami ciepła. Urządzenia zapewniają komfort zarówno grzania, jak i chłodzenia aż w 5 oddzielnych strefach, co czyni je idealnym rozwiązaniem zarówno budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Systemy Multi ograniczają straty energii przy maksymalnej efektywności dzięki zastosowaniu technologii I- Action w sprężarkach.

W urządzeniach Multi używany jest spełniający wszystkie wymogi związane z ochroną środowiska czynnik chłodniczy R410A oraz R32

Każda jednostka zewnętrzna systemu Multi jest wyposażona w sprężarkę inwerterową o zmiennej częstotliwości. Tego typu jednostki mogą ogrzać lub schłodzić pomieszczenie aż do 5 pomieszczeń bez konieczności stosowania rozdzielacza. Technologia G-Matrik oszczędza energię, niweluje hałas na zewnątrz oraz utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu.

ELASTYCZNOŚĆ PROJEKTOWANIA

C&H proponuje elastyczne rozwiązanie umożliwiające podłączenie maksymalnie 5 urządzeń jednostek wewnętrznych do jednostki zewnętrznej. Jeśli chodzi o jednostki wewnętrzne można dowolnie zestawić urządzenia ścienne, kasetonowe, kanałowe oraz konsole by stworzyć unikalny system dostosowany do aktualnych potrzeb.

 

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Systemy Multi C&H pozwalają na kontrolowanie kosztów związanych z energią przez cały rok. Dzięki działaniu w szerokim zakresie temperatur otoczenia nie ma potrzebny stosowania dodatkowych urządzeń grzewczych/chłodzących. Nasze pompy ciepła zapewniają taką samą wydajność grzewczą jak ogrzewanie leketryczne natomiast zużywa tylko 1/3 energii elektrycznej w porównaniu z takimi urządzeniami.

 

MAKSIMUM KOMFORTU

Systemy Multi eliminują wahania temperatury przez ciągłe monitorowanie jej poziomu i dostosowanie prędkości sprężarki i czynnika chłodniczego w zależności od potrzeb chłodzenia i ogrzewania każdego pomieszczenia. Dodatkowo dla maksimum komfortu można aktywować funkcję I FEEL na pilocie. Wówczas czujnik w pilocie będzie wykrywał temperaturę i dostosowywał prędkość sprężarki i powietrza, aby utrzymać określony poziom temperatury w danym pomieszczeniu.

 

TRWAŁOŚĆ I DŁUGOWIECZNOŚĆ

Wszystkie jednostki Multi C&H są wykonane z grubej walcowanej stali i pokryte trwałą farbą proszkową. Dodatkowo C&H stosuje w swoich urządzeniach pozłacane lamele, zapewniające ochronę skraplacza w środowiskach korozyjnych, przy jednoczesnej poprawie właściwości hydrofilowych. Urządzenia stale monitorują krytyczne parametry systemu (dzięki kodom błędów) co umożliwia łatwiejszą diagnostykę przy ustalaniu przyczyn awarii. Powyższe cechy mają na celu wydłużenie żywotności urządzeń marki C&H