image_not_found

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń. Zadbaj o bezpieczeństwo.

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń

Oferujemy wysokiej jakości ozonowanie pomieszczeń – proces, który sprawia, że możliwe staje się skuteczne usuwanie licznych alergenów, wirusów oraz bakterii. Dzięki naszej pomocy zadbacie Państwo o zdrowie swoje oraz wszystkich mieszkańców czy innych użytkowników pomieszczeń w których przeprowadzono ozonowanie.

W jakich przypadkach wykonywać ozonowanie pomieszczeń?
Ozonowanie pomieszczeń jest to proces, który należy wykonać we wszystkich miejscach, gdzie człowiek narażony jest na działanie niebezpiecznych wirusów czy bakterii. Proponujemy Państwu wykonanie ozonowania zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w takich miejscach, jak szkoły, przedszkola, restauracje czy szpitale.
Ozonowanie pomieszczeń to najlepszy sposób by zadbać o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich bliskich.

Czym jest schorzenie z Wuhan?
COVID-19 jest chorobą wywoływaną przez koronawirusa SARS-COV-2. Początków wirusa należy szukać w środkowych Chinach, w mieście Wuhan, w którym pierwszy przypadek zachorowania odnotowano w końcówce 2019 roku. W większości przypadków zarażeń u osób młodych, choroba przebiega w bardzo podobny do przeziębienia sposób. U ludzi starszych sytuacja staje się poważniejsza, chociażby przez fakt, iż ich organizmy obciążone są dodatkowo szeregiem innych chorób wynikających z podeszłego wieku. Objawy COVID-19 u wszystkich są takie same: wysoka gorączka, problemy z oddychaniem, kaszel, bóle mięśni, ogólne zmęczenie. W obecnej chwili wirus rozprzestrzenił się na ponad 30 krajów, w tym krajów europejskich, wliczając w to Polskę.

Jak długo żyje wirus?
Wirusy to bio-cząsteczki, które dzielimy na otoczkowe i bezotoczkowe. Aby pozostać w aktywnym stanie i móc się rozmnażać, muszą znaleźć sobie żywe komórki gospodarza. Wirusy zbudowane są z kwasu nukleinowego i kapsydu, który otacza genom z każdej strony.
Wiele osób zastanawia się, jaki jest czas żywotności wirusa na powierzchni. Na to pytanie nie ma precyzyjnej odpowiedzi. Wiemy jednak, że w zależności od temperatury i wilgotności, wirus grypy pozostaje aktywny od 5 godzin do 7 dni. Nanowirusy, które odpowiedzialne są za nieżyt żołądka i jelit, będąc w ciepłym i suchym otoczeniu, mogą przeżyć aż do 4 tygodni. Z dotychczasowych raportów medycznych odnośnie koronawirusa, wiemy, że niskie temperatury sprzyjają jego żywotności i rozwijaniu się. Według Journal of Hospital Infection, koronawirusy są w stanie przeżyć aż 9 dni. Wiedząc już, jak długie życie może prowadzić SARS-COV-2, pojawia się pytanie — co zrobić, aby usunąć wirus z powierzchni, wśród których przebywamy na co dzień? Rozwiązaniem jest ozonowanie.

Ozonowanie — co takiego?
Ozon jest powszechnie używany do dezynfekcji, usuwa on wirusy, bakterie, grzyby itp. Na podstawie 17 opublikowanych prac oraz wstępnych wyników badań chińskich naukowców w Institute of Virology Hubei, stwierdzono, że ozon ma wystarczającą moc, aby zniszczyć 2019-nCoV. Unicestwienie jest możliwe, ponieważ ozon rozprasza kapsomery i uszkadza RNA wirusa. Używając ozonu o wyższym stężeniu, utlenienie powoduje rozpad kapsydu i jego białkowej powłoki. W przypadku wirusów otoczkowych, rozbite zostają cząsteczki lipidowe. Skutkiem ich fragmentacji, jest utrata właściwości kwasu nukleinowego. Sytuacja zmienia się, kiedy ozon używany jest na wirusach bezosłonkowych. Kontakt ozonu z białkami kapsydu, tworzy wodorotlenki. Wywołuje to reakcję, w której wirusy tracą ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Do kogo się zwrócić?
Ozonowanie wykonywane jest za pomocą generatorów ozonu. Gaz jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, dlatego zabieg ten powinien być przeprowadzony tylko przez przeszkolonych użytkowników. Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, zaufaj sprawdzonej firmie.
Ozonowanie plus dezynfekcja chemiczna preparatami które posiadają odpowiednie pozwolenia i atesty pozwolą wyeliminować niebezpieczne wirusy i bakterie z naszych domów i miejsc pracy.